ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > 24. VERGİ HAFTASI KUTLANDI

Son Güncellenme : 25 Şub 2013 17:23

24. Vergi Haftası

     İlçemiz Vergi Dairesi Müdürlüğü 24. Vergi Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda program düzenledi.

     İlçemizde 25 Şubat 2013 Pazartesi günü Atatürk Anıtı’nda yapılan Vergi Haftası kutlamalarına Vergi Dairesi Müdürü Adem Özdemir ile Vergi Dairesi Personellerinden; Mustafa Çiçekdağ, İshak Demirkıran, Şeref Türkoğlu, M. Fatih Kahriman, Aygün Demirci, Ahmet Topaloğlu, Behic Barışık, Tahir Bilgen, Muzaffer Sezer, Hanifi Öztürk, Zafer İdrisoğlu, Sait Göktepe, Caner Arslan, Doğan Beytekin, Seyfullah Erdoğan, Nursev Sonuşen, Ferhat Ünal, H. İbrahim Ünlü, Ayhan Karaca, Hicret Güner ve Mehmet Sivri katıldı.Program kapsamında Anıt’a çelenk sunumunun ardından saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

     Vergi Dairesi Müdürlüğü yaptığı açıklamada;
“Vergi Haftası’nın halkın vergi konusunda bilinçlenmesi ve vergi ödemenin vatandaşlık görevi olduğunu önemli bir gündür.

     Devletin en iyi şekilde bu hizmetleri sunması vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerinden biridir. Bu yüzden vatandaşlarımız vergi konusundaki hassasiyetleri kendi menfaatlerine olacaktır.

     Vergi almayan devlet su verilmeyen ağaca benzer. Vergi almayan devlet kendisini karanlığa teslim etmiş bir devlettir. Kendimizi de vatandaş yerine koyarak Devlet-vatandaş değil vatandaş-vatandaş gibi düşünerek hizmet sunuyoruz.

     Karşımızdaki insanları kaliteli hizmet sunulması gereken insanlar olarak görüyoruz. Mükelleflerin vergiyi sevgilisine bir buket çiçek verir gibi vermesi anlayışının yerleşmesini istiyoruz.

     Artık şimdi güleryüzlü bir devlet var. Vatandaşının ayağına giden bir devlet var. Vergi kutsal. Vergi verilecek ki bunlar vatandaşımıza hizmet olarak dönebilsin. Bu bilinci halkımıza anlatacağız. Vergilerle kalkınabileceğimizi anlatacağız. Vergilerin kalkınmada çok büyük önemi var. Bunun önemini vatandaşımıza anlatabilirsek çok daha verim
alabiliriz..”denildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.