ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > 29. VERGİ HAFTASI’NDA BELEDİYE’YE ZİYARET

29. VERGİ HAFTASI’NDA BELEDİYE’YE ZİYARET
Son Güncellenme : 02 Mar 2018 11:03

İlçemiz Belediye Başkanlığı 29. Vergi Haftası dolayısıyla, Vergi Dairesi Müdürlüğü personeli tarafından ziyaret edildi.

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız’ın makamında gerçekleşen ziyarete, Vergi Dairesi Müdür vekili Rıza Kılıç ve Vergi Dairesi personeli katıldı.

Başkan Yıldız, ziyaretten dolayı teşekkürlerini sunarken, ödenen vergilerin vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünü belirtti.

Verginin önemine değinen Yıldız konuşmasına şöyle devam etti; “İnsanlar vergilerini dürüstçe ülke adına, ilçemiz adına vermeliler. Ben bu anlamda ilçemiz insanlarının duyarlı olduklarını düşünüyorum. Kulu Vergi Dairesi olarak da sizin de bu konuda oldukça hassas davrandığınızı biliyorum. Toplumdaki vergi bilincini geliştirmek adına yapacağınız tüm etkinliklere katkıda bulunmaktan büyük mutluluk ve keyif alacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

İlçe Vergi Dairesi Müdür vekili Rıza Kılıç ise;

“Bu yıl 29. Vergi Haftası’nı kutluyoruz. Hedefimiz etkin idare, mutlu mükellef ve güçlü Türkiye’dir. Bilindiği üzere vergi ödeme her vatandaşın en kutsal görevlerinden biri olup yarının büyükleri çocuklarımıza her alanda olduğu gibi bilinçli, devletine karşı sorumlu vatandaş olarak yetişmelerini sağlamak açısından da önemlidir. Kulu’lu vatandaşlarımız vergi konusunda duyarlı olduklarını gördük. Vergi tahsili İlçemiz bazında %50’nin üzerindedir. Temmuz ve Ağustos aylarında gurbetçi vatandaşlarımızın gelmesiyle bu oran daha da yukarı çıkmaktadır” dedi.

Başkan Yıldız günün anısına Vergi Dairesi Müdür vekili Rıza Kılıç ve Vergi Dairesi personeline hediye takdim etti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.