ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Dünya'dan > 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI
Son Güncellenme : 05 Ara 2017 9:03

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Özel Berem Dede Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli öğrenciler doyasıya eğlendi.

Özel Berem Dede Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören yaklaşık 400 öğrenci ve kurum personelleri, kurumun düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.

Aileleriyle katılım gösteren engelli öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mutlu bir gün geçirdi.

Özel Berem Dede Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü Özcan Küçükerdoğan açıklama yaptı. Açıklamada:

“Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek, sosyal hayata uyumuna ilişkin hizmetleri sunmak, istihdamına katkıda bulunmak hepimizin öncelikli görevlerindendir. Bu görevimizi yerine getirirken en büyük desteğimiz manevi değerlerine bağlı ve dayanışma duygusuna sahip bir toplumun varlığıdır. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, bir aile gibi olduğumuz düşünülerek geliştirilmesi esas alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki; engelli bireyin yaşadığı sorunlar sadece kendisinin değil, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunun etkin bir şekilde çözümü ve engellilerin normal bir hayat sürmesi ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür.

Hayatta başarıya ulaşmada hiçbir şeyin engel teşkil etmeyeceği düşüncesiyle tüm engelli vatandaşlarımızın ‘Dünya Engelliler Günü’nü kutlar sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim” dedi.

Aileler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle kurumun göstermiş olduğu ilgiden çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.