ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Dünya'dan > ABD’NİN KUDÜS KARARI PROTESTO EDİLDİ

ABD’NİN KUDÜS KARARI PROTESTO EDİLDİ
Son Güncellenme : 08 Ara 2017 14:56
İlçemizde, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıması, Merkez Camisi’nde protesto edildi.

 
Sivil Toplum Platformu önderliğinde Merkez Camisi’nde Cuma Namazı’nı kılan vatandaşlar, daha sonra ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasına tepki göstermek için bir araya geldi.
 
Ellerinde “Kudüs Kırmızı Çizgimizdir”, “Kudüs Onurumuzdur”, “Kudüs Müslümanlarındır, Müslüman Kalacaktır” dövizleri taşıyan katılımcılar, “Kahrolsun İsrail” sloganları attı.
 
Daha sonra grup adına basın açıklaması yapıldı.
 
Açıklamada; “ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.
 
Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.
 
Bu, bölgemizde barış ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.
 
Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.
 
Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.
 
İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
 
İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle, tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.
 
Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
 
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek, Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.
 
Diğer taraftan ABD’nin bu kararı, dünyada yaşayan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.
 
Bu hadise, Cumhubaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘dünya 5’tenbüyüktür’ itirazının haklılığını teyit etmiştir.
 
İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibibütünleşmesiyle engel olabiliriz.
 
Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.
 
Kudüs davasının sonuna kadar takipçi olacağız.
 
İslam düşmanı ABD ve İsrail’in yanında yer alarak bizi içimizden zayıflatıp yıkmaya çalışan hainleri de, milletimiz sağduyusu ve Rabbimize havale diyoruz. Rabbim bu aziz milleti korusun” denildi.
 
Protestoya katılanlar basın açıklaması okunurken, sık sık tekbir ve sloganlarla eşlik etti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.