ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > AK PARTİ 68. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

AK PARTİ 68. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI
Son Güncellenme : 08 Şub 2018 14:45

AK Parti İlçe Başkanlığı’nın 68. Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

İlçe Halk Kütüphanesi Kongre Salonu’nda yapılan 68. Danışma Meclisi Toplantısı’na AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız, Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı, AK Parti İlçe Başkanı İsa Ölçer ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe eski başkanları, belediye meclisinin eski ve yeni üyeleri, AK Parti İlçe Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanları ile partililer katıldı.

68. Danışma Meclisi Toplantısı başlamadan önce toplantıya gelenlere sinevizyon eşliğinde İlçe Belediyesi’nce hazırlanan, 2014 yılında bugüne yapılan projeler izletildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Kurulu Başkanlığı’nı Ali Deresoy, üyeliklere İsa Ölçer, Esat Atakan ve Tülay Çöp ile katipliğe Yılmaz Demirkıran seçildi.

AK Parti İlçe Başkanı İsa Ölçer açılış konuşmasını yaptı. Ölçer ülkemizin içinde bulunduğu durumun değerlendirmesini yaparken, devraldıkları günden bu güne kadar gençlik ve kadın kolları ile mahalle temsilcilerinin seçimlerin yapıldığını dile getirdi. 2019 seçimlerinin bir nevi startının da verildiğini söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız konuşmasında;

“Öncelikle Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin güvenliğinin sağlanması için mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Cenab-ı Allah zaferler nasip eylesin. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar, şehitlerimize ise Allah’tan rahmet diliyoruz.

2004 yılından bugüne kadar bize yardımcı olan başta Belediye Meclisi’nin eski ve yeni üyelerine, AK Parti eski ve yeni İlçe Başkanları’na, milletvekillerimize teşekkür ederim. OSB çalışmalarımızı tamamladık. Dosyamız şuan Kalkınma Bakanlığı’nda onay beklemektedir. Doğalgaz için ihale yapıldı. İnşallah 2 aya kadar Karakeçili’den gelmek için yapılacak çalışmayla birlikte şuan harita çalışması yapılmakta olan şehir içi çalışmalarda başlayacaktır.

2014 yılında söz verdiğimiz gibi Pazar Yerimizin üzeri % 80 oranında örtüldü, yakınlar vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Hayvan Pazarı yapıldı ve açılışını yapmadık. Mezbaha yapıldı ve hizmete girdi. Kültür Sarayı inşaatı % 90 bitti. Kulu’nun tarihini yazma çalışmalarımız devam ediyor. Tamamlanmasının ardından Ekim-Kasım gibi basımını yaparız. Her mahalleye park yapıldı. Yol yapım çalışmaları hemen hemen bitti ama bozulan yollarda yenileniyor. Altyapı çalışmalarının yapımı KOSKİ ile birlikte yapıyoruz. Kanalizasyonsuz yerimiz kalmadı. MOBESE kurulumu yapıldı, yakın bir zamanda hizmete sunulacak. Bir de Belediye olarak bir Whatsapp Hattı kurduk. Buraya vatandaşlarımız şikayet ve önerilerini gönderebilecek.

2018 yılı için yapmak istediklerimiz ve hedeflediklerimiz ise şöyle; Dinek Mahallesi’nde yapımı devam eden Kilitlitaş Fabrikamız bitirilip, hizmete sunulacaktır. Yeni bir Belediye Hizmet Binası yapımı için ilk ihaleye kimse katılmadığı için ikinci ihale önümüzdeki ay yapılacaktır. Kendi müteahhitlerimizin girmesini beklemekteyiz. Otogar’ın yanına modern bir öğretmenevi ve kütüphane yapımı için önümüzdeki ay ihalesi yapılacaktır. Modern bir Yaşlı Yaşam Merkezi yapmayı planlıyoruz. Cumhuriyet Mahallesi’nde 150 dekarlık rekreasyon alanı projesini yaptık, İnşallah oraya da başlayacağız. Şehir Stadyumu çalışmamız var. Ağılbaşı, Kömüşini, Güzelyayla köy evi yapma projemiz var, Köstengil Mahallesi köy evini bitirdik. Kırkahvesi Camii’nin yenisinin yapımı için projemizi yaptık. Ömeranlı Camii’ne Belediye olarak demir, beton gibi yardımlarımızı yaparak hizmete girmesine yardımcı olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız bize söz verdi. İnşallah yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak. Beş tane eksik kalan çocuk parkını tamamlayacağız. Günahkar’a 50 dekar, Değirmenözü Mahallesi’ne 30 dekar, Alparslan Mahallesi’ne 30 dekar çevirdik ve yarısına fidan dikimi yapıldı. Böylece İlçe genelinde 2000 dekarlık ağaçlandırma alanının 1000 dekarından fazlasını ağaçlandırdık. Yani Kulu’nun içinde yeşil değil, yeşilin içinde Kulu hedefledik. İlçe meydanını genişletme adına bir çalışmamız var. Yakında PTT’yi Ticaret Merkezi’ne taşıyıp, yerini yıkıyoruz. Pektaşların eski bir binası var. Onlarla da anlaştık. Merkez İlkokulu’nu şuradaki okula taşıyıp, yerini yıkarak meydana dahil edeceğiz”dedi.

Son olarak ise AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı konuştu. Ağralı konuşmasında şuan Suriye’nin kuzeyinde devam eden operasyona karşı ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olduğunu belirtirken, bayrak yarışını teslim alan AK Parti İlçe Başkanlığı’nın ilk Dayanışma Meclisi Topaltısı’nın 2019 seçimlerinin startının verildiği bir toplantı olduğunu ve bu önemli seçimlerde gerekli çalışmaların yapılacağını dile getirdi. Ağralı’nın konuşmasının ardından toplantının basına kapalı bölümüne geçildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.