ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > AKYÜREK “YEREL BULUŞMALAR” KAPSAMINDA İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

AKYÜREK “YEREL BULUŞMALAR” KAPSAMINDA İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
Son Güncellenme : 01 Mar 2018 16:19

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yerel Buluşmalar” kapsamında İlçemize kazandırılan çeşitli yatırımlarda incelemelerde bulunarak, teşkilat mensupları, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ve ilçe sakinleri ile bir araya geldi.

Şeyh Edebali Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa katılan Akyürek, İlçemize kazandırılan çeşitli yatırımlardan bahsetti.

Konuşmasında 28 Şubat sürecine değinen Akyürek, “28 Şubat süreci ne zaman bitecek denildiğinde, bin yıl sürecek diye bir ifadede bulunmuşlardı. Ama hamd olsun o süreç atlatıldı. O dönemde özgürlükler insanlarımız arasındaki bağları zayıflattı. Çalışma hürriyeti, konuşma hürriyeti, eğitim hakları insanımızın
elinden alındı. ‘Belediyelerde başörtülü çalışanlar varmı?’ diye ajanlar gönderiliyordu. Kapalı kapılar arkasında çalışan varsa soruşturma açalım, cezalandıralım diye hafiyeler gönderilirdi. İmam Hatip Liseleri’nde bile çocuklarımız kapılardan çevrildi. Bir çok evladımız eğitim hürriyeti alındı veya engellendi. Üniversitelerden son sınıflardan dahi, binlerce çocuğumuz atıldı.Şimdi hamd olsun farklı bir süreçteyiz” diyen Akyürek, “Osmanlı İmparatorluğunun kayıp etmenin, hala artçı sarsıntıları devam etmektedir” dedi.

Akyürek’in ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız; “Bana göre Türkiyenin en başarılı belediyesi Konya Büyükşehir Belediyesidir. Büyük bir alana sahip olan Konya’da dillere destan hizmetler getirdiler. Tahir Akyürek ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Akyürek, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız ve Belediye yöneticileri ile birlikte ilk olarak mezarlık çalışmalarını, Kulu Şehir Konağı, prestij caddesi, kapalı pazar yerini ve son olarak KOMEK incelemelerini yaparak, programı bitirdiler.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.