ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > AVUKATLAR GÜNÜ’NDE YARGI MENSUPLARINDAN ANLAMLI ZİYARET

AVUKATLAR GÜNÜ’NDE YARGI MENSUPLARINDAN ANLAMLI ZİYARET
Son Güncellenme : 03 Nis 2018 14:09

İlçemizin yargı mensupları Berem Dede Özel Eğitim Merkezi’ne 5 Nisan Avukatlar Günü ve iade ziyaret kapsamında, özel gereksinimli bireylerle bir araya geldi.

Ziyarete İlçemizde görev yapan hakimler Ali Sami Çetin ve Seda Çıracı, Cumhuriyet Savcısı Hasan Basri Turan, Adliye Yazı İşleri Müdürleri Ahmet Ceylan ve Gülay Özer Erdoğan, Hazine Avukatı Seyhan Özsoy ve avukatlar katıldı.

Yargı mensuplarını, kurum sahibi Ayhan Küçükerdoğan, kurum müdürü Özcan Küçükerdoğan ve öğretmenlerin karşıladı.

Kurum sahibi Ayhan Küçükerdoğan, Berem Dede Özel Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi. Küçükerdoğan;

“İlçemizde 12 yıldır özel gereksinimli bireylere hizmet vermekteyiz. Öğrencilerimiz evlerinden servislerle alınıp, eğitim bitiminde evlerine teslim edilmektedir. Cihanbeyli ve Kulu’da tek özel eğitim merkeziyiz. Şuan kurumumuzda destek eğitimi alan öğrenci sayımız yüksek. Konya’da en büyük kurumuyuz ve Türkiye’de ilk 10’a giriyoruz. Sayımız ne kadar yüksek olsa da ulaşamadığımız insan sayısı da çoktur. Bu
zamana kadar 1000 kişiye hizmet vermişiz. 12.000 özel gereksinimli bireyin sadece 1000’ine ulaşmışız. 31 Mart-2 Nisan Farkındalık gününde Cihanbeyli’de kamu kurumlarına ziyaretlerde bulunduk. Toplumumuzda daha bu farkındalık yok. Çocuklarımızın burada eğitim aldıklarını, mutluluk olduklarını ve fayda gördüklerini göstermemiz için faaliyetlerimize devam ediyoruz. Alan çalışması yapan ekibimiz kurumumuzun tanıtımını yapmaktadırlar. Daha önce aileler çocuklarını zorla getirip kayıt ettiriyorlardı. Şimdi ise hem okulların, hem ailelerin hem de eğitim alan çocukların çevrede gelişiminin görülmesinden dolayı, özel gereksinimli bireylere ulaşmak daha kolay oluyor. Artık aileler gidip kendi raporlarını alıp, buraya gelerek kendileri kayıtları yaptırıyorlar. Bu da bizim doğru yol üzerinde olduğumuzu göstermektedir. 2018 Ocak ve Şubat ayında 30 yeni öğrencinin kaydını yaptık. 30-35 öğrencide hastane aşamasında. Böylece topluma bu hassas konuyu anlattığımız kanısındayız” dedi.

Avukatlar Günü’nde toplumda bir farkındalık yaratma adına İlçemizdeki bütün yargı mensuplarının bizi ziyaret etmesinde çok memnunuz. Biz maddiyat değil, maneviyattan yanayız. Ekibimiz işini sevgi ve özveri dolu olarak yapmaktadırlar.

Avukatlar adına ise Kemal Özsoy; “Bu hafta Avukatlar Haftasıdır. Bize daha önce yapılan ziyaretler kapsamında hem iade ziyaret, hem de Avukatlar Haftası açılışını burada yapmak istedik. Yapmış oldukları işin zorluğu ve güçlüğü hakkında bilgi sahibiyiz. Emeklerinden ve vermiş oldukları eğitimden dolayı teşekkür edip, çocuklarımızı okullarında görmek için ziyaret gerçekleştirdik. Böyle bir hassas eğitimi veren kurumumuza her zaman kapılarımız açıktır. Maddi ve manevi yönden her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz” dedi.

Ziyaretin son kısmında yargı mensupları beraberinde getirdikleri hediyeleri öğrencilere takdim ederken, günün anısına birlikte pasta kestiler.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.