ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > BELEDİYE BAŞKANI AHMET YILDIZ’IN10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI AHMET YILDIZ’IN10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Son Güncellenme : 10 Oca 2018 16:42

İlçe Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Yıldız, mesajında, gazeteciliğin mesai saati belli olmayan ve fedakarlık gerektiren bir meslek olduğunu belirtti.

Toplumun bilinçlenmesinde ve gerçeklerin öğrenilmesinde önemli bir role sahip olduğunu ifade eden Yıldız şunları kaydetti:

Basının taşıdığı önemin basın mensuplarının ahlak esasları çerçevesinde vazifelerini yerine getirmeleriyle anlam kazanmaktadır. En önemli örneklerinden olan 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Bu alçak girişimde medya kuruluşlarımız, gazetecilerimiz, muhabirlerimiz hainlerin tüm engellemelerine rağmen devlet büyüklerimizin görüşlerini canlı yayınlar yoluyla halkımıza ulaştırarak ülkemiz için çok önemli görevler ifa etmiş, milletimizin bu hain girişimden haberdar edip meydanlarda toplanmasını sağlamıştır. Yapılan kahramanlıkları dünyaya duyurmuştur. Demokrasinin olmazsa olmaz olgularından birisi olan basın, kamu menfaatlerini de göz önünde bulundurarak görevini yerine getiren. Kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayarak, demokrasinin korunması için önemli bir görev de üstlenmektedirler.

Bu nedenle basınımızın güzide mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum”dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.