ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > CUMA PAZARI DUA GELENEĞİ SÜRDÜRÜLÜYOR

CUMA PAZARI DUA GELENEĞİ SÜRDÜRÜLÜYOR
Son Güncellenme : 23 Şub 2018 12:26

İlçemizde geçmiş yıllarda her Cuma Pazarı’nın kurulduğu günde; sebze, balık ve giyim pazarcısının mesaisine başlamadan önce yapılan pazar duası geleneği yeniden sürdürülmeye başladı.

Belediye anons hoparlörlerinden gerçekleştirilen ve belediye görevlisi tarafından okunan duanın ardından satışa başlandı. Esnaf, işlerin kolaylaştırılması, rızkın bollaşması, haramlardan korunması, varlık içinde kibirden, her türlü zorluktan, alışverişte aldatmak ve aldatılmaktan, alışverişin hareketli, kazançların ve mahsüllerin bereketli ve helalinden bol kazanç için yapılan duaya hep birlikte el açıp “amin” dedi.

İlçe Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız yaptığı açıklamada, vatandaşların haftalık alışveriş ihtiyaçlarının giderildiği pazar yerlerinde tezgah açan pazarcı esnafının işlerine yapılan dualarla başladıklarını belirtti.

Bu geleneğin daha önce yapılan ve ara verildikten sonra son iki haftada yeniden yaşatıldığını kaydeden Yıldız, şöyle konuştu:

“Pazar alışverişlerinin dualarla başlatılması hem esnafı hem de tüketicileri memnun etti. O yüzden bunu devam ettirme kararı aldık. Cuma günleri kurulan pazar yerlerimizde tezgahını açarak müşteri bekleyen esnafımız, Belediye hoparlörlerinden gerçekleştirilen ve Belediye’de görevli İmam tarafından okunan duanın ardından satış yapmaya başlıyor” dedi.

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.