ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > DOĞALGAZA BORULARI İLÇEMİZE GELDİ

DOĞALGAZA BORULARI İLÇEMİZE GELDİ
Son Güncellenme : 28 Şub 2018 11:08

İlçemize Mart ayında çalışmalarına başlanacak ve Ekim ayında abonelerin kullanımına verilmesi planlanan doğalgaz için kullanılacak doğalgaz boruları Dinek Mahallesi’nde yer alan Belediye alanına taşınmaya başladı.

İlçeye Kırıkkale’nin Karakeçili İlçesi’nden gelecek olan doğalgaz ana ana boru hattı için 26 Aralık 2017’de Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) tarafından ihale süreci tamamlanmıştı. Doğalgaz ana hat döşemelerinin Mart 2018’de Karakeçili’den başlamasına müteakip, şehir içi çalışmalarının da Konya firması olan Enerya tarafından yapılacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız; “Doğalgaz hattı için 3 ekip tarafından yürütülen harita çalışmalarında sona gelindi. Gelen Doğalgaz borularını ve yapılacak işlemler konusunda İlçe Kaymakamımız Mehmet Uğur Arslan ile birlikte BOTAŞ’ta Müdür Yardımcısı Abdulvahit Fidan ile fikir alış verişinde bulunduk. Bu yıl Mart ayı içerisinde İlçemiz şehir merkezimizde başlayacak olan Doğalgaz alt yapı işlemleri Ekim ayı gibi abonelerin kullanımına verilecektir. İnşallah 2018’in Ekim ayı ve 2019 kış aylarında ısınma sezonuna vatandaşlarımız ile Doğalgazın keyfini sürmeye başlayacağız

Cumhurbaşkanımızın Konya Mitingi’nde verdiği söz üzerine planlanan şekilde işlemlerimiz devam etmektedir.

Doğalgaz başta İlçe Kaymakamlığı, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin gayretiyle İlçemize gelecek demiştik, Allah’a çok şükür bizlere nasip etti. Ayrıca Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Hattın yapım süresi yer tesliminden itibaren 420 takvim günü olacak.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.