ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > HAYDİ BİL BAKALIM’ YARIŞMASI FİNALİSTİ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU OLDU

İlçemizde Haydi Bil Bakalım” Bilgi ve Kültür Yarışması finali Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu kazanarak, Konya’da yapılacak olan İl Finali’nde yarışmaya hak kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen yarışmaya, İlçemizdeki finale yükselen ortaokullar katıldı.

Şeyh Edebali Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan vekili Adil Görgülü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adnan Can, Funda Durmuş, Serdar Sarıçoban, Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Temsilcileri Ramazan Perhiz, Nihat Karabacak, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenci ve veliler katıldı.

Yarışmacı okullara 20 sorudan oluşan Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Konya ve Türkiye alanlarından sorular yönetildi.

Kıyasıya mücadeleye sahne olan yarışma sonunda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu birinci olarak, Konya’da düzenlenecek olan il finalinde, ilçeyi temsil etme hakkı kazandı.

Yarışma sonunda bazı öğrenciler gözyaşlarına hakim olamazken, protokol tarafından katılım sağlayan öğrencilere “Dinimi ve Değerlerimi Öğreniyorum” eğitici-öğretici oyun seti takdim edildi.

Paylaş

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.