ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > “HAYDİ KONUŞ BAKALIM” MÜNAZARA YARIŞMA FİNALİ YAPILDI

İlçemizde Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi’nin “Medeniyet Okulu Projesi” kapsamında düzenlenen “Haydi Konuş Bakalım” Münazara Final Yarışması’nı kazanan Anadolu Lisesi öğrencileri Konya’da yapılacak olan İl Finali’ne katılmaya hak kazandı.

Şeyh Edebali Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda finale kalan Anadolu Lisesi ile Düden Anadolu Lisesi arasında yapılan münazara final yarışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan vekili Adil Görgülü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adnan Can, Funda Durmuş, Serdar Sarıçoban, Medeniyet Okulu Temsilcileri Ramazan Perhiz, Nihat Karabacak, Okul Müdürler, Öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Yarışma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü konuşmasında yarışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Haydi Konuş Bakalım Final Yarışması’nda Anadolu Lisesi öğrencileri, “İnsanı mutlu kılan geleneksel yaşamdır” konusunu, Düden Anadolu Lisesi öğrencileri ise, “İnsanı mutlu kılan çağdaş yaşamdır” konusunu savundu.

Yarışmada 340 puan alan Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken, 327 puan alan Düden Anadolu Lisesi ikinci oldu. Yarışmada birinci olan Anadolu Lisesi, Konya’da yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Yarışmaya sonunda protokol tarafından öğrencilere kitap seti hediye edildi.

Paylaş

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.