ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > İLÇE İTFAİYESİ’NİN 2017 YILI İSTATİSTİKLERİ

İLÇE İTFAİYESİ’NİN 2017 YILI İSTATİSTİKLERİ
Son Güncellenme : 26 Oca 2018 9:44

İlçemiz İtfaiye Müdürlüğü zamana karşı ciddi sınav verirken, meydana gelen yangınların en az hasarla atlatılmasında da önemli rol oynadı.

İtfaiye Müdürlüğü 8 araç, kaza kırım aracı ve 28 personeli ile 2017 yılında da 7 gün 24 saat özverili bir çalışma yürüttü.

Olaylara en kısa sürede müdahale eden gece gündüz demeden olabilecek her türlü felakette kurtarma çalışmaları için her zaman göreve hazır olarak mesai yapan İlçe İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2017 yılında; 39 ev yangını, 26 araç yangını, 25 kömürlük ve depo yangını, 167 çöp-saman-anız yangını, 82 yaralı ve 23
kişinin hayatını kaybettiği 22 trafik kazasında ve 28 kurtarma (hayvan ve kapı açma) operasyonunda aktif görev aldı.

Güçlü ekipman ve profesyonel yaklaşımlarla olaylara müdahale eden Müdürlük, yıl boyunca toplam 257 yangın ve 50 itfai olayda da görev aldı.

İlçe İtfaiye Müdürlüğü’nün yangınların meydana geldiği yerlere kısa süre içerisinde ulaştığı da bildirildi.

Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatına sahip olan İlçe İtfaiye Müdürlüğü’nün talep edilmesi halinde komşu ilçelerde de kurtarma olaylarına katkıda bulunduğu ifade edildi. Müdürlüğün, kaza kırım aracı vasıtasıyla araçlarda sıkışan yaralıların en kısa süre içerisinde sağlık kuruluşlarına naklinin de sağlanması için çaba harcadı.

1 merkezde, 3 mührede (Kozanlı, Ömeranlı, Tuzyaka) merkezde 18, Ömeranlı Mahallesi’nde 6, Kozanlı Mahallesi’nde 2 ve Tuzyaka Mahallesi’nde 2 olmak üzere 28 personel ve merkezde 4, Ömeranlı Mahallesi’nde 2, Kozanlı ve Tuzyaka Mahallesi’nde 1’er araçla 7/24 hizmet sunmakta.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.