ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > İLÇEMİZDE ŞAP HASTALIĞI ORTAYA ÇIKTI! HAYVAN PAZARI KAPATILDI

İLÇEMİZDE ŞAP HASTALIĞI ORTAYA ÇIKTI!  HAYVAN PAZARI KAPATILDI
Son Güncellenme : 26 Şub 2018 10:20

İlçemiz Yeni Mahalle’de bulunan hayvancılık işletmesinde bir büyükbaş hayvanda ŞAP Hastalığı’nın çıkması nedeniyle, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce önlem alındı.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle’de bulunan bir hayvancılık işletmesinde hayvanları arasında bir büyükbaş hayvanda ŞAP Hastalığı’na rastlanıldı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu gereğince mahallinde gerekli tüm idari ve fenni tedbirler alınmış olup, uygulama kapsamında büyük ve küçükbaş hayvanların ŞAP Hastalığı’na rastlanan yerin 10 kilometre çapında hayvan giriş çıkışları hastalık sönünceye kadar en az 30 gün olmak kaydıyla kapatıldı.

ŞAP Hastalığı nedeniyle çiftçi ve besicilerin tedirgin olduğu öğrenildi.

İlçe Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, hastalığın yayılmaması için kapatılan hayvan pazarının, hastalığın tamamen geçmesi ile açılacağı belirtildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.