ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > IPART Projesi Hakkında Bilgilendirme

Son Güncellenme : 31 Ağu 2013 11:45

SAM_0686

     İlçemiz Ziraat Odası Başkanlığı’nda, Konya Kırsal Kalkınma memurları tarafından IPART Proje hazırlama konusunda sertifika alan çiftçilere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

     İlçe Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre;

     “Kırsal Kalkınma IPART Projesi kapsamında Ziraat Odamız’ın Toplantı Salonu’nda sertifika alan çiftçilerimize bilgilendirme yapılmıştır. 11. Dönem başvuruları ise 30 Eylül 2013 tarihinde başlayacaktır.

     Yeni dönem için başvuru yapmak isteyen çiftçilerimiz Tıbbi ve Aromatik bitki (Kimyon gibi) üreterek %50-65 hibe ile traktör başvurusunda bulunabilecekler. Çiftçilerimizin Hal Eğitim Merkezi’nden alacağı ‘Tıbbi ve Aromatik bitki’ üretim ve eğitimi konusunda kurs olarak sertifika alınması
gerekmektedir.     Halk Eğitim Merkezi’ne yeterli sayıda başvuru olduğu takdirde kurs açılabilecektir. Başvurular Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü veya Ziraat Odasına yapabileceklerdir.”dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.