ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > İSTİKLÂL MARŞI’NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İSTİKLÂL MARŞI’NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
Son Güncellenme : 08 Mar 2018 16:55

İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında, ortaokullar arası İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması okulun konferans salonunda yapıldı. Yarışmaya İmam Hatip Ortaokul Müdürü Hasan Karagedik, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

15 Ortaokul öğrencisi İstiklâl Marşı’nı güzel okumak için yarıştı. 15 Ortaokul öğrencisinin katıldığı yarışmada bazıları yüksek sesle, bazıları duygulu bir tonda bazıları da beden dilini kullanarak okudukları İstiklâl Marşı’nı 5 kişilik juri üyesine beğendirmeye çalıştı. Öğrenciler gösterdikleri performans dolayısıyla büyük alkış aldılar.

Seçim yapmakta zorlanan juri üyeleri ise öğrencilerin diksiyon, ezber, vurgu ve tonlamayla okuma, duraklamalar, ses tonu, şiir diline uygunluk, kelimeleri doğru ifade edebilme, sahneye hakimlik gibi kriterleri göz önüne alarak puan verdi. Değerlendirilen yarışmada İstiklâl Marşı’nı Anlama ve Vatan Sevgisini Aşılama duyguları da dikkate alındı. Kıyasıya süren yarışmada kimi öğrencilerin heyecanlandığı
gözden kaçmadı. Değerlendirme sonucunda 3 Ortaokul öğrencisi dereceye girdi.

Buna göre İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması sonunda 1. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Medine Güngör, 2. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zeynep Sena Yiğittekin, 3. Yazıçayır Ortaokulu öğrencisi Nehir Güven oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında takdim edilecek.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.