ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > KIZILAY KAN ALIMINA BAŞLADI

KIZILAY KAN ALIMINA BAŞLADI
Son Güncellenme : 02 Nis 2018 15:54

İlçemizde Konya Kızılay Kan Alım Merkezi’nden seyyar kan toplama aracı 2 günlük kan alımına başladı.

Eski Belediye hizmet binasının bulunduğu otoparkta Dr. Leyla Özdemir ve 7 kişilik personelle, Kan Alım Tırı’nda 2 gün süreyle kan alımı yapılacak. İlçe Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü personelinin ilgi gösterdiği kan alım çalışmalarında 250 ünite kan toplanması amaçlanıyor.

İlçemize periyodik olarak gelen Kızılay Kan Ekibi’ne kan bağışına yoğun ilgi gösteren vatandaşların olduğunu ifade eden Dr. Leyla Özdemir kan veren kişilerin rahatlamaları, kanlarının yenilenmesi ve en önemlisi her grup kana ihtiyacı olan hastalar ve diğer kazalarda yaralananlara verilmek üzere kan bağışının önemli olduğunu vurguladı. Bağışta bulunan vatandaşların kanlarının laboratuarda analizden geçtiğini ve kan sonuçlarında herhangi bir hastalığın olması halinde sonuçların posta yoluyla bağışçılara gönderildiğini de sözlerine ekledi.

Kızılay Kulu Şube Başkan Yardımcısı Aşır Bircan ise kan alımında Konya İlçeleri arasında ilçemizin ilk sırada olduğunu belirterek, Salı gününe kadar Kızılay Kan ekibinin İlçemizde kan alımı yapacağını ve vatandaşlarımızın ilgisinin en üst düzeyde olmasını beklediğini söyledi. Kızılay Şube Sekreteri Hasan Hüseyin Türkan da gelen kan vermeye gelen vatandaşlara yardımcı olmayı ihmal etmedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.