ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ SÜRÜCÜ BELGESİ, PASAPORT VE KİMLİK KARTLARI’NI VERMEYE BAŞLADI

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ SÜRÜCÜ BELGESİ, PASAPORT VE KİMLİK KARTLARI’NI VERMEYE BAŞLADI
Son Güncellenme : 02 Nis 2018 16:22
İlçemiz Nüfus Müdürlüğü pasaport, sürücü belgeleri ve kimlik kartlarını bugünden itibaren (2 Nisan 2018 Pazartesi) verilmeye başlandı.
 
“Üçü bir yerde” sloganıyla hazırlanan kamu spotuna göre, yeni düzenlemeyle vatandaşlar, pasaport, ehliyet ve kimliklerini tek bir noktadan alabilecek.
 
Nüfus müdürlüklerine verilen fotoğraf, parmak izi ve imza, bütün işlemler için geçerli olacak. Vatandaşlar ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden veya “randevu.nvi.gov.tr” internet adresinden işlemleri için kolayca randevu alabilecek.
 
Başvuru noktaları artırılıyor
 
Öte yandan, 503 olan pasaport başvuru noktası 761’e, 596 olan sürücü belgesi başvuru noktası ise 680’e çıkarılacak.
 
Vize serbestisine uygun, dünya standartlarında pasaportlar da basıma hazırlanıyor. Pasaport, ehliyet ve kimliklerin hazırlanmasında tamamen yerli ve milli yazılımlar kullanılıyor.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.