ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > ÖĞRENCİLERE ORMAN SEVGİSİ EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE ORMAN SEVGİSİ EĞİTİMİ
Son Güncellenme : 14 Mar 2018 8:45

İlçemizde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle, Konya Orman Müdürlüğü tarafından öğrencilere Orman Sevgisi konulu eğitim verilerek, uygulamalı olarak fidan dikimi gerçekleştirildi.

Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Funda Durmuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adnan Can, Serdar Sarıçoban, Konya Orman Yüksek Mühendisi Mehmet Bozgan, okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğrenciler katıldı.

60. Yıl Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Fatih İlkokulu’nda düzenlenen ve Orman Yüksek Mühendisi Mehmet Bozgan tarafından verilen eğitimlerde Ormanın tanıtımı, Orman Sevgisi, Ormanın önemi, Ormanın faydaları, ağaç çeşitleri, yangınlara karşı alınabilecek tedbirler hakkında öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle okullarda öğrencilere eğitimler verdiklerini belirten Orman Yüksek Mühendisi Mehmet Bozgan, eğitimlerle birlikte okul bahçesinde uygulamalı olarak öğrencilere fidanın nasıl dikileceği hakkında bilgiler verdiklerini söyledi.

Eğitim sonunda öğrencilere Orman Genel Müdürlüğü’ne ait olan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.