ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > SMMMO’DAN VERGİ HAFTASI ZİYARETİ

SMMMO’DAN VERGİ HAFTASI ZİYARETİ
Son Güncellenme : 01 Mar 2018 12:52

İlçemiz Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Temsilcisi Mahmut Delen ve muhasebeciler 29. Vergi Haftası dolayısıyla, İlçe Vergi Dairesi’ne ve SGK Merkezi Müdürlüğü’ne kutlama ziyaretinde bulundular.

Ziyarete Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Temsilcisi Mahmut Delen ile birlikte Muhasebecilerden Göksel Tütüncü ve Ramazan Akbaş katıldı. Vergi Dairesi Müdür vekili Rıza Kılıç ve SGK Merkezi Müdürlüğü personeli tarafından karşılandılar. Verginin devletimizin gelişmesindeki önemine değindiler.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Temsilcisi Mahmut Delen yaptığı açıklamada;

“Baharın müjdeleyicisi olan Mart ayının ilk gününde muhasebe ve Vergi Haftası’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun verdiği yetkiye istinaden hizmet vermekte olan mali müşavirler ve muhasebecilik mesleği mensupları, ticari ve ekonomik anlamda deyim yerindeyse hayatın gözü, kulağı olmakla birlikte devlet gelirlerinin arttırılmasında ve sürdürülebilir bir kalkınma sürecinin yakalanmasında büyük sorumluluk taşımaktadırlar. Düzenli ve adil bir vergi sisteminin tesis edilebilmesi ancak kamuyu ilgilendiren tüm işlemlerin kayıt altına alınabilmesi, mükelleflerin beyanlarının makul ve gerçekçi olması yönünde yapılan çalışmalar ve kayıt dışı ekonominin ortadan kaldırılması ile mümkün olacaktır. Bu durumu gerçekleştirme noktasında da en önemli güç şüphesiz mali müşavirler ve muhasebecilik mesleğinin saygıdeğer mensuplarıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte vatandaşlarımızın hep birlikte el birliği ile bu zorluklara göğüs gereceklerine olan inancımız tamdır. Bu noktada hem biz meslek mensupları hem maliye teşkilatımızın emektar çalışanlarının üzerlerine düşen görev ve sorumluluğun bilincinde olan bireyler olarak her türlü sorumluluğu alacağımızı ifade etmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslek mensubu arkadaşlarımızın muhasebe haftasını kutlar, necip milletimizin ödediği her kuruş verginin ülkemizin kalkınmasında hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.