ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler Yerel > TAHSİN ÖZSOY GÜVEN TAZELEDİ

TAHSİN ÖZSOY GÜVEN TAZELEDİ
Son Güncellenme : 08 Şub 2018 14:50

S.S. Kulu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinde mevcut Başkan ve Başkan Adayı Tahsin Özsoy güven tazeledi.

İlçe Halk Kütüphanesi Kongre Salonu’nda yapılan ve mevcut Başkan Tahsin Özsoy ve Sami Bilici’nin aday oldukları seçimlere S.S. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan, Yönetim Kurulu üyesi ve Cihanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kenan Belgin, Bakanlık Temsilcisi Muharrem Küçükkarataş ve oda üyeleri katıldı.

Divan Kurulu’na S.S. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan, Yönetim Kurulu üyesi ve Cihanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kenan Belgin, İlçe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Dağ ve Mehmet Demirkıran seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan 550 üyeli kongrenin gündem maddeleri olan; yönetim kurulu yıllık çalışma raporu ve denetim kurulu raporu okunması, bilanço ve gelir-gider raporlarının okunması, yönetim ve denetim kurulu raporları ibrası, 07 Haziran 2017 tarih ve 2017/7 sayılı TESKOMB Genelgesi kapsamında alacakların yeniden yapılandırılmasının genel kurula okunması, 2018-2019-2020 yılları olağan genel kurullarının birleştirilerek 2021 yapılmasının karara bağlanması, yönetim kurulu seçimi, denetim kurulu seçimi, bölge birliği temsilcileri seçimi, 2018-2019-2020 tahmini bütçelerinin ayrı ayrı görüşülerek karara bağlanması, yönetim ve denetim kurulu üyelerinin 2018-2019-2020 aylık ücret veya huzur hakkı yollukların belirlenmesi konuları görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Kongrenin seçim maddesi gereğince ortakların oy çokluğu ile açık oylama yapılarak mevcut Başka ve Başkan Adayı Tahsin Özsoy yeniden güven tazeleyerek 3 yıllığına Başkan seçildi.

Özsoy yeniden seçilmesine dair yaptığı konuşmada; “Öncelikle beni yeniden başkan seçtiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Ortaklarımız için kredilerimiz 125 bin liraya kadar çıktı. Sağ olsun bu konuda başkanım bize çok destek veriyor. İlk olarak 2004 yılında geldiğimden bu yana hiçbir zaman finansmansız kalmadık. Kooperatifimiz kapalı kalmadı. Her zaman burada esnafımızın işini gördük. Hiç kimsede ayrım yapmadık. Biz burada esnafımıza para veriyorsak, gidip diğer esnaflardan alışveriş yapıyor. Kulu’nun ekonomisini canladırmaya çalışıyoruz. Bugün buraya işini bırakarak, dükkanını kapatarak gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yönetim Kurulu asil üyeliklerine; Tahsin Özsoy, Ercan Yaşar, Selçuk Erdoğan.

Yönetim Kurulu yedek üyeliklere; Nebi Özcan, Veysel Çetin, Nihat Demirel.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Kod Eşlem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Vizyonda neler var?

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.